Шановні військовослужбовці!  Дорогі земляки!

Шановні військовослужбовці! Дорогі земляки!

Щиро вітаю вас з Днем Збройних Сил України. Відзначаючи це свято, ми складаємо глибоку шану всім, хто боронив честь і свободу рідної землі, хто нині зміцнює обороноздатність країни.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Володимир Приходько:  Я свій вибір зробив…
2009-12-22 10:32:00

Володимир Приходько: Я свій вибір зробив…

Останнім часом у різних ешелонах влади, політично-партійних та депутатських колах області обговорювалися чутки про кадрові зміни в облдержадміністрації, а конкретніше – про звільнення з посади однієї з центральних фігур виконавчої влади Володимира Приходька, який із нинішнього керівництва на Красній площі протримався біля керма найдовше.

- А що ж сталося насправді, які мотивації вплинули на такий рішучо-резонансний крок? – звертаюся до Володимира Валентиновича.

- Зі стартом президентських виборчих перегонів мені, як одному з активних революціонерів Майдану та голові обласного осередку Єдиного Центру, довелося стати перед нелегким вибором: чи далі, використовуючи адміністративні важелі, займатися виборами Президента, чи конкретно – розбудовою партії.

Я голосував і голосуватиму за кандидатуру діючого Президента. Але, на мою думку, гасла Майдану так і залишися гаслами. Будемо відвертими: сподівання людей ми не виправдали. Тому свій вибір я зробив на користь розбудови партії. І на початку жовтня написав заяву про звільнення з посади за власним бажанням та надання відпустки, адже протягом останніх трьох років часу для відпочинку практично не було.

Голова облдержадміністрації підписав розпорядження про мою відпустку до 8 січня 2010 року. Але за процедурою моє звільнення, як і призначення, вимагало погодження з Кабінетом Міністрів, Головдержслужбою України і Міністерством регіонального розвитку та будівництва України. Можу зазначити, що особисто Прем’єр-Міністр Юлія Тимошенко дала згоду на моє прохання про відставку. І коли всі процедурно-протокольні моменти були узгоджені, губернатор Володимир Хоменко підписав розпорядження про моє звільнення з посади заступника голови і керівника апарату облдержадміністрації, після того, як 7 січня закінчиться моя відпустка. Щоправда, певний час я перебував на лікарняному. Тому згідно з чинним законодавством буду звільнений з органів державної служби наприкінці січня. А нині всі зусилля спрямовую на підготовку до наступних виборів органів місцевого самоврядування.

- Чому ж пишуть заяви такі досвідчені політичні гравці?
На це запитання відповів Ігор Кріль, народний депутат України, голова Єдиного Центру:

- Якщо говорити про Володимира Приходька, то я не бачу тут проблеми – він є самодостатньою і цілеспрямованою особистістю. Проблема в іншому: чому керівник такого рангу і стажу, людина з глибоким життєвим досвідом змушена була піти на такий крок? На жаль, сьогодні в нашій державі не цінують професіоналів, які мають свою позицію, власний погляд на розвиток подій. Їм потрібні свої, які бездумно виконуватимуть будь-які забаганки начальства, не заперечувати і не висловлювати свою точку зору. І ось це є гострою, серйозною проблемою в державі. Тому варто змінювати підходи до формування державної служби. Мають бути фахівці, які управляють політичними, ідеологічними процесами, і мають бути державні службовці, які досконало знають свою справу та кваліфіковано її роблять. Володимир Приходько може витримувати тиск. Він прийняв рішення і пішов з посади, сказавши: я не згоден з такою політикою. Якщо говорити з точки зору потреб державного управління, то це – втрата, якщо з партійних позицій – це для нас позитив.

Повертаючись до кабінетів влади, зазначу, що згідно з функціональними обов’язками за відсутності керівника апарату облдержадміністрації його функції автоматично виконує заступник. А на цю посаду, як відомо, призначено Івана Коробку.

І ще така деталь: після завершення виборів Президента, не залежно від того, хто переможе,  відбувається обов’язкова процедура складання повноважень діючого керівництва облдержадміністрації.

 

Сергій Гайдук, г-та "Деснянська Правда - вільна", №34 (27973)

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"