Шановні військовослужбовці!  Дорогі земляки!

Шановні військовослужбовці! Дорогі земляки!

Щиро вітаю вас з Днем Збройних Сил України. Відзначаючи це свято, ми складаємо глибоку шану всім, хто боронив честь і свободу рідної землі, хто нині зміцнює обороноздатність країни.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Микаілов:  Хто, якщо не ти?
2010-02-11 13:12:00

Микаілов: Хто, якщо не ти?

Проблема стану житлових будинків, які будувались ще за радянських часів, дуже гостро стоїть для їх мешканців на теренах усієї сучасної України. Справа в тому, що численні тріщини, зруйнована дерев’яна підлога та фундамент сьогоденних «хрущовок» і «сталінок» одного разу можуть зненацька нагадати про себе і водночас привести до людської трагедії, каліцтва або смерті. Ось чому вже зараз, як з боку влади, так і громади, треба організувати фаховий нагляд за цими будинками, аби вчасно зробити належні заходи щодо збереження цілісності житлових споруд і життя людей.

Для мене особисто стало несподіванкою, коли я побачив, що будинок в якому я прожив понад 20 років по вул. Текстильників 8, має надзвичайну аварійну ситуацію, а його мешканці жодного разу не зробили спроби подати запит до певного депутата міськради або місцевого бюрократа. У той же час, усі проклинають владу та її неспроможність у вирішенні глобальних питань: працевлаштування, високих заробітних плат тощо. А зробити зміни на краще для себе і своїх сусідів так і не спромоглися.Усе як у тому анекдоті: «Чому ми бідні, тому що дурні»...
 
Мені як молодій людині стало соромно за всіх нас і за себе особисто: «Невже ми не спроможні змінити життя на краще?». І тому, замість базікань, я вирішив проявити, як кажуть, активну громадську позицію.

Справа в тому, що наш будинок має наскрізну тріщину з п’ятого по третій поверх, яка продовжує просуватися далі і реально становить загрозу життю та здоров’ю багатьом його мешканцям. І я вирішив діяти. 29 лютого 2009 року за моєї ініціативи був складений і надісланий  до  Чернігівського міського голови Соколова О. В. лист із підписами мешканців аварійного будинку. Було дуже приємно, коли я відчув підтримку людей, які, пробудившись  від сну, почали підтримувати мене, цікавитися, як просувається справа. Хоча, скажу відверто, багато було й таких, у чиїх очах я бачив зневіру  щодо спроможності за допомогою листа вирішити питання з ремонтом будинку.

Я віддав листа у відділ звернень громадян Чернігівської міської ради по вулиці Шевченка 9, де мені ввічливо розповіли, що реакцію на листа треба чекати  два  тижні і коли лист буде розглянуто, то відповідний відділ призначить комісію, яка виїде на місце і складе необхідний дефектний акт. Цей акт повинен засвідчити реальну картину стану нашого будинку і, відповідно, подальше вирішення його долі.

Пройшло декілька тижнів разом із Різдвяними святами (у ці дні бюрократи не працюють), за ці дні мене неодноразово зупиняли сусіди і просто люди, запитуючи, коли почнуться ремонтні роботи. Я самовіддано їх запевняв, що скоро прийде комісія, яка затвердить план дій.

Коли я отримав листа (скажу відверто, я думав, що про наше звернення забули), то ретельно прочитав його сам, а потім і  мешканцям будинку розповів про його зміст, про те, що 28 січня 2010 року з 9 по 13 годину повинна прийти  комісія райвиконкому, і тому, попросив людей, по можливості, бути в цей час удома. 
 
Цілий день я чекав комісію, а вона так і не з’явилася. Пройшовши по сусідах, я з’ясував, що якісь люди приходили до мешканців п’ятого поверху, щось записували, а потім пішли. Три дні я телефонував за вказаним у листі телефонним номером, і нарешті мені відповіли, що найближчим часом прийде лист, де буде проведено ряд заходів щодо ремонту нашого житлового будинку.

За результатами обстеження  комісією Новозаводського райвиконкому з питань технічного стану житлового фонду мені було надіслано листа, в якому було сказано, що «за обстеженням підприємством у лютому поточного року будуть виконані роботи по заповненню тріщини монтажною піною та розчином в квартирах № 6/4-10/4, 1-го під’їзду будинку №8, а також у цих квартирах будуть установлені маяки для нагляду за розвитком виявленої тріщини. За рекомендаціями  комісії  райвиконкому буде перевірено стан випускних каналізаційних колодязів та інженерних систем у підвальному приміщенні будинку, а у весняно-літній період буде проведено ремонт відмостки біля 1-го під’їзду будинку»…

У житті кожної людини приходить такий момент, коли вона повинна захистити своє помешкання та відстояти інтереси та права ближніх своїх. На  превеликий жаль, не кожному вдається це усвідомити. Дякую долі, що вона навчила та допомогла мені усвідомити цю істину. Хто, якщо не ТИ, не кожен із нас?! Якщо кожен із нас візьме невеличку справу і доведе її до логічного завершення, тоді дійсно зміни прийдуть на краще.

Будемо й надалі контролювати своєю маленькою громадою цю невигадану проблему. Адже, як говорить народна мудрість: «З кожного по ниточці – всім сорочка».  

 

 

Лідер молодіжного крила Чернігівської міської організації Єдиного Центру Руслан Микаілов

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"