Шановні військовослужбовці!  Дорогі земляки!

Шановні військовослужбовці! Дорогі земляки!

Щиро вітаю вас з Днем Збройних Сил України. Відзначаючи це свято, ми складаємо глибоку шану всім, хто боронив честь і свободу рідної землі, хто нині зміцнює обороноздатність країни.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

А ідеї не прості, а власні
2010-02-12 13:19:00

А ідеї не прості, а власні

Правду в народі кажуть: «У кого гроші, той свою музику з танцями замовляє і свої ідеї народу нав’язує». А ідеї не прості, а власні.

Видавництво об’єднання «Громадська думка» в кожному номері газети «Эспрессо по-черниговски» постійно нагадує чернігівцям, скільки днів залишилося до виборів у міськраду. Коли читаєш цю газету, то створюється враження, що молода команда «Громадської думки» на стільки професійна, що здатна зайняти чільне місце у Верховній Раді, а її лідер - стати Президентом держави. І лише тоді здійсниться диво: з любов’ю до народу, держави і, звичайно ж, рідного Чернігова. Не має бажання пожертвувати власним самолюбством і лідерка «Громадської думки» і на весь голос заявляє: «Коли кандидати на посаду Президента України приїздили в Чернігів, у їх промовах і обіцянках не було ні слова про розвиток Чернігова. Тому і вирішила не дарувати свій голос тим, хто лише обіцяє». А що ж обіцяє подарувати чернігівцям «Громадська думка» з таким амбіційним лідером? Виявляється, що під час святкування Дня міста Чернігова екс-мер зі своїм Фондом прийняв рішення встановити пам’ятник неіснуючій 13-ій гарматі, а «Громадська думка», члени «високого» журі, вирішили навесні установити в місті бронзову скульптуру Симаргла. Так, дійсно, чернігівцям хочеться, щоб міська влада зайнялася реконструкцією тих парків, алей, зелених зон, де в недалекому майбутньому можуть з’явитися такі скульптури – «магніти» для туристів. І кому ж, як не лідеру конкурсу «Зробити Чернігів кращим у світі!», потрібно було вчасно прислухатися до поспішного одностороннього ставлення до проведеного проекту, затвердженого sms-голосуванням, «за - Симаргла».

Але всьому є межа. Так, дійсно, Чернігів – одне з найкращих міст в Україні, проте погодьтеся, будь-яке місто без Робітників – не місто, а символ Симаргла. Ось чому не звіра Смирагла – ідола, а першого поселенця чернігівського – Людину  - продовжувача життя – слід нам вважати покровителем Чернігова. Не Симаргл, розхвалений газетою «Эспрессо», не ідол, а людина-чернега і має стояти на сторожі. Адже саме чернега обживав землю міста, створював той ореол, у якому формувалося етнічне ядро ранніх слов’ян. А місце для бронзової скульптури чернеги має бути відведене  на видному місці, в Яловщині, де планується серйозна реконструкція. Тільки уявіть собі: серед сторілітніх сосен стоїть богатир із вогняним мечем і щитом у руках, оскільки не Симаргл, а чернега взяв на себе відповідальність за долю Чернігова і заслужив стати бронзовою особистістю, так як у людини-чернеги було і буде серце і душа! А що є в єкспресівського Симаргла?...

Дійсно, «Громадська думка» - дружна, замаскована «венівська» компанія з сильною особистістю. Але, як на мене, не потрібно возвеличувати чужоземця Симаргла і давати камінь у руки двом авторам міфічного звіра, які знали наперед, що їх ідеал вознесеться об’єднанням в особі «Эспрессо» до небес у Чернігові . А, мабуть, слід зрозуміти, переконати себе, прислухатися до чернігівців і зробити так, щоб і собі, і кожному жителю історичного міста догодити.

 

Член Єдиного Центру Всеволод Велигоша

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"