Шановні військовослужбовці!  Дорогі земляки!

Шановні військовослужбовці! Дорогі земляки!

Щиро вітаю вас з Днем Збройних Сил України. Відзначаючи це свято, ми складаємо глибоку шану всім, хто боронив честь і свободу рідної землі, хто нині зміцнює обороноздатність країни.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Перший кікбоксер Чернігівщини
2010-03-02 14:32:00

Перший кікбоксер Чернігівщини

Ім’я Михайла Коробка добре відоме в спортивних колах Чернігівщини. Хоча повагу і авторитет він здобув у неолімпійському видові спорту, який зародився у середині 1970-х років - кікбоксінгу.

Якщо популярно, то кікбоксінг – це симбіоз кулачної техніки європейського боксу і техніки ударів ногами, запозиченої в деяких східних єдиноборствах (карате, тхеквондо, тайський бокс). Кажуть, що термін «кікбоксінг» запропонував Чак Норріс.

Уродженець Корюківки, Михайло Коробко одним з перших на Чернігівщині почав займатися кікбоксінгом і досяг у ньому значних висот. Майстер спорту міжнародного класу, тричі був фіналістом світових чемпіонатів, чотири рази – європейських, учасник чемпіонату світу 2007 р. серед професіоналів. Двічі – у 2003 і 2005 роках – входив до когорти кращих спортсменів області. Як і більшість кікбоксерів, Михайло розпочинав традиційно – зі звичайного боксу.

Михайло Коробко:
- Бокс – надто «м’який» вид спорту для мене, в ньому багато обмежень і заборон – так не робити, туди не бити… Інша справа кікбоксінг – він і жорсткіший, і цікавіший, і ефектніший. Особливо якщо займаєшся його тайським напрямком. Звичайно, значно вищий ризик травмування, але це вже кому що подобається…

У зв’язку зі своєю видовищністю азійські різновиди кікбоксінгу у переважній більшості країн, які його культивують, виведені на комерційну основу. В Україні, і зокрема в Чернігівській області, з цим справа дещо інша.

- На початковому етапі серйозного захоплення кікбоксінгом мене підтримав директор Корюківської фабрики технічних паперів Анатолій Бондар. Завдяки його фінансовій підтримці я почав першим від Чернігівської області їздити на змагання з кікбоксінгу, в тому числі й на міжнародні – чемпіонати Європи та світу. Але завдяки одній людині завжди їздити не будеш, тож інколи для участі у змаганнях доводилося шукати кошти вже самому.

Дійсно, представникам олімпійських видів спорту значно простіше – гроші їм дає держава.
 

Що являє собою структура кікбоксінгу у світі? За словами Михайла Коробка, існує його чотири різні міжнародні федерації. Найцікавішим же є те, що лідерами світового кікбоксінгу виступають не американці, не європейці і навіть не тайці, а представники країн, які раніше входили до складу СРСР: Росія (хоча «чистих» росіян у збірній мало, переважно дагестанці), Білорусь, Україна, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан. Загальновизнаними грандами є Росія і Казахстан. Щодо українських кікбоксерів, то кількома роками раніше вони здебільшого входили до лідируючої трійки, але зараз зробили крок назад.

Влітку нинішнього року в Китаї мають відбутися Олімпійські ігри з неолімпійських видів спорту, на яких кікбоксінг також буде представлений. Є сподівання, що з часом він все ж таки отримає статус олімпійського.

Коли я запитав у Михайла про тренерів, які допомогли йому розвити власну майстерність як кікбоксера, то його відповідь здивувала:

- Та нікого я не назву, виключно сам опановував кікбоксінг. З тренерів, які допомагають зараз, хочу відзначити лише одного – заслуженого тренера України Юрія Сидоренка з товариства «Спартак». На жаль, багато тренерів сьогодні значно більше турбуються про власну фінансову вигоду від спорту, ніж про підготовку молодих перспективних кікбоксерів.

Той факт, що кікбоксінг - неолімпійський вид спорту, спричиняє проблеми, і це не є секретом. Свідчення цього – непрості відносини обласної федерації кікбоксінгу з Чернігівським облспорткомітетом. Незважаючи на неолімпійський статус, наші кікбоксери, успішно виступаючи у всеукраїнських і міжнародних змаганнях, приносять чимало очок в загальну обласну спортивну «копілку», але при розподілі бюджетних коштів чиновники цього не враховують, віддаючи перевагу іншим видам спорту, зокрема зимовим.

- Щоб повезти на змагання дітей, доводиться власноруч відшукувати кошти, просити адміністративної і фінансової допомоги. Добре, що такі люди знаходяться. Зокрема, громадський діяч і бізнесмен Сергій Кнуренко та колишній заступник голови ОДА Володимир Приходько.

Чи багато людей на Чернігівщині займається кікбоксінгом? Небагато: менше сотні дітей в спорткомплексі «Хімволокно» та 12 молодих людей у фітнес-клубі в обласному центрі. Звичайно, далеко не всі з них стануть спортсменами. Але справжніми чоловіками стануть усі – такий вже вид спорту кікбоксінг.

Які плани у «першого кікбоксера» області Михайла Коробка? Вони, звичайно, є.

- Наприкінці травня в столиці Киргизстану Бішкеку мають відбутися професійні бої, які організовує президент цієї країни Курманбек Бакієв, великий прихильник кікбоксінгу. Також сподіваюсь успішно виступити у складі збірної України на світовому чемпіонаті 2010 року.
 

 

 

Олександр Волощук, за матеріалами Чернігівської загальнополітичної г-ти «Високий Вал», http://val.ua

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"